JDR: “Ta wygrana to najlepszy futbol, jaki graliśmy do tej pory”

Mówcie co chcecie, ale Jack Del Rio, obecny headcoach Raiders ten sezon już może uznać za udany. W ostatnich latach posuchy spowodowanej brakiem odpowiedniego trenera, ale też dziurami w składzie nigdy nie dały nam tak sinusoidalnej gry, zazwyczaj była to równia pochyła z momentami przestojów. Po 5 tygodniach mieliśmy bilans 2-3, po wygranej z Browns oraz Ravens. Bardzo blisko W byliśmy w ostatnim meczu przed bye week, z Denver Broncos (ach te field goale…). 

 

Teraz mijamy pierwszy tydzień po bye week i wiemy, że ten tydzień nie był przespany. Mimo rozluźnienia w postaci odwiedzin dzieciaków w szpitalach, Raiders pracowali, bo pracować musieli. Nie wiemy jeszcze, czy problem z tight-endami przeciwnika jest rozwiązany. Mecz z Chargers nie dał nam odpowiedzi na to pytanie, gdyż najlepszy TE – Gates, nie wykurował się na ten mecz.
JDR mówił na konferencji prasowej:
“Mógłbym powiedzieć, że jest to kontynuacja naszego wzrostu, że jest to dzieło ostrej pracy naszego staffu, naszych zawodników i nas konsekwentnie pracujących aby być dobrą drużyną futbolową.” – JDR mówi o ostatnim zwycięstwie. “Myślę, że to co zobaczyliśmy w niedzielę było przykładem tego jak wszystkie trzy formacje zagrały świetnie i jest to nasze wspólne zwycięstwo. Jest jeszcze coś. To nie tak, że nagle wypaliliśmy, czy coś, ta wygrana to najlepszy futbol, jaki graliśmy do tej pory, więc musimy przeanalizować co było dobre i co zasługuje na pochwałę, a później wypunktować rzeczy, które nie układały się tak, aby wykorzystywać każdą napotykającą nas sytuację.”

 

Jak widać nastroje w coaching-stuffie Raiders są jak najbardziej pozytywne. Nie jest to przesadny hurra-optymizm, ale taki jaki ja chcę widzieć. Wiemy, że wygraliśmy to spotkanie i nie powinniśmy chować głowy w piasek. Wiemy, co zrobiliśmy źle i będziemy nad tym pracować. Mądre podejście, Mr. Jack!
O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...