Halo, co tam słychać? #1

Cykl “Halo, co tam słychać?” będzie luźnym cyklem pojawiającym się nieregularnie, wtedy, kiedy wiadomości w okół Raiders nagromadzi się tyle, że będzie można o nich sklecić jakiś tekst.

Jesteśmy coraz bliżej niedzielnego starcia z New York Jets i bardzo dobrze! Mieliśmy czas na pracę, teraz niczym po kampanii wyborczej: “CZAS NA ZMIANY!”

Oakland Raiders po ostatnim meczu zbierają żniwo dobrej gry. Niektórzy spece od NFL twierdzą nawet, że jesteśmy drużyną gotową występować w Playoffs! Nie przesadzałby, chociaż któż z nas by tego nie chciał, bruh? Znalazłem też wypowiedzi, które mówią, że będziemy drużyną ponad .500 tzn bilans zwycięstw będzie nieznacznie większy niż przegranych. To też mnie cieszy. Po tym sezonie każdy wynik powyżej .500 będzie wielkim plusem i kopem rozwojowym dla drużyny Raiders.

Głownie chciałem się skupić na trzech wiadomościach, które będę starał się omówić w miarę dokładnie i chronologicznie.

1. Aldon Smith ma dostać long-term deal od Marka Davisa!

To świetna wiadomość, która elektryzuje wszystkich kibiców Raiders i każdego QB drużyny, która wyjdzie nam na przeciw. Jak zapewne wiecie, Aldon Smith został w tym roku zwolniony z San Francisco 49ers, z powodu problemów z prawem. Ostatnio pokazała się informacja, że Mark Davis (właściciel Raiders) zbadał tą przeszłość i jak sam powiedział, nie widzi podstaw dla których Aldon Smith miałby nie dostać długoterminowej umowy z klubem z Kalifornii. Co to oznacza? Oznacza to, że po jednej stronie na pozycji DE będzie grał Aldon Smith, a na drugiej Mack-Attack. Matematyka w tym przypadku(i tylko w tym) jest bardzo prosta: Smith+Mack=Śmierć i spustoszenie. Tak, zapytajcie o to swoich nauczycieli od matematyki! Liczby nie są jeszcze znane, moim zdaniem patrząc na to, że Smith ma 26 lat, uczciwie byłoby dać mu 4 letni kontrakt na kwotę około 5-6mln$.

2. Nate Allen wraca do treningów!

To kolejna świetna wiadomość z obozu Najeźdzców. Pozyskany w tym roku FS, jest gotowy aby wrócić do treningów, co wcale nie oznacza, że zobaczymy go na boisku w meczu z Jets. Nate Allen doznał kontuzji w drugim tygodniu tego sezonu i co ważniejsze w kwestii powrotu, został wpisany na IR, czyli listę zawodników kontuzjowanych, wykluczonych na minimum 6 tygodni, w miejsce którego można wystawić innego zawodnika. 8 tydzień przed nami, tak więc Allen może wrócić do treningów. Teraz odliczamy 21 buforowych dni, w których Raiders muszą określić czy Nate Allen jest zdolny do gry, czy zostanie na liście IR do końca sezonu.

Generalny menadżer Raiders, Reggie McKenzie tak wypowiedział się na temat powrotu Nate’a Allena.

“Jesteśmy gotowi aby wpisać Nate’a Allena na listę aktywnych graczy. Zobaczymy jak sobie radzi i czy da radę zagrać z nami w tym sezonie.”

Oczywiście przy okazji wypowiedzi GM’a Raiders, nie mogło zabraknąć wypowiedzi trenera, Jacka Del Rio.

“Dla nas to dobrze. Grał bardzo dobrze przed tym jak został kontuzjowany. I szczęśliwie dla niego i nas, nie była to kontuzja, która wykluczyła go z gry na cały sezon. Musimy go przywrócić. Nate wchodzi w fazę kiedy przechodzi z rehabilitacji do trenowania z drużyną. Jest bardzo twardy. Robi wszystko to o co go prosimy, a sam Nate jest bardzo podekscytowany możliwością ponownego obcowania z drużyną.”

Tak więc, Minnesoto Vikings – szykujcie się! Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w meczu przeciwko wam obok Charlesa Woodsona stanie właśnie Nate Allen!

3. Justin Ellis wraca do gry!
Świetna wiadomość jest taka, że po okresie kontuzji kostki do gry gotowy jest wrócić Justin Ellis, który występuje w linii defensywnej Najeźdzców na pozycji DT. Jest to mocny powrót, który jest nam potrzebny w przypadku rywala który dużo gra dołem. Ellis jest twardym zawodnikiem, który nie boi się “pchać”, jednak jego głowa w porównaniu do np. Donalda Penna nie jest aż tak podpalona, ba, można rzec, że to spokojny chłopiec. Nie chcę tutaj rozpisywać się za dużo na temat powrotu Justina Ellisa, ponieważ więcej poświęcę mu we wpisie przedmeczowym, który ukaże się najprawdopodobniej na weekendzie.

To tyle tych szybkich wiadomości, polecam śledzenie mojego profilu na Twitterze, gdzie wiadomości o Raiders(ale nie tylko) pokazują się najprędzej, oraz czytanie twittów pod hashem #NFLpl.
Mój profil na twitterze: www.twitter.com/kamilslonka

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...